VIDES APSTĀKĻU IZMAIŅU IETEKME UZ RAGANU PURVA ATTĪSTĪBU VĒSTURISKĀ UN MŪSDIENU SKATĪJUMĀ

Not scheduled
702 (Jelgavas iela 1)

Jelgavas iela 1

Inese Silamiķele (Latvijas Universitāte)

Pēdējā gadsimta laikā, gan tiešā gan netiešā veidā purvus, it sevišķi to hidroloģisko režīmu būtiski ietekmē cilvēka saimnieciskā darbība. Hidroloģiskais režīms ir faktors, kas nodrošina vai kavē purva ekosistēmas attīstību un kūdras uzkrāšanās intensitāti, vai izmaiņas tās īpašībās un mineralizēšanās pakāpē. Pazeminoties purva ūdens līmenim mainās veģetācijas struktūra un bieži – palielinās apaugums ar kokiem. Mainīgos klimata un cilvēka darbības intensitātes apstākļos kritiski svarīgi ir ilglaicīgi un regulāri iegūt datus par ekosistēmu veidojošo procesu norisi un klimata mainības vai cilvēka saimnieciskās darbības izraisītām tendencēm, kas atspoguļojas arī kūdras nogulumos.

Inese Silamiķele (Latvijas Universitāte)