Mutvārdu vēsture piedāvā pētniekiem metodi, kas ļauj apzināt cilvēku vairākās dimensijās, skarot iekšējās un uz ārieni vērstās dzīves attiecības, raksturu, spējas, morālās un estētiskās īpašības, savstarpējās saites, kā arī daudz citas iezīmes, kas nosaka cilvēka vietu sabiedrībā. Mutvārdu vēsture atklāj cilvēka lomu vēsturē un apliecina cilvēka reakciju, iekļaušanās spēju dažādās dzīves situācijās. /Māra Zirnīte, Ginta Elksne/
Latvijas Universitātes Muzejs aicina pievērst uzmanību Latvijas Universitātes vēstures notikumiem, kas glabājas atmiņu mirkļos.
Zinātņu vēstures un muzeoloģijas sekcijas sēdi veltīsim pieredzei un izaicinājumiem mutvārdu vēstures pētniecības metodes izmantošanā vēstures notikumu saglabāšanai. Dalībai aicināti visi interesenti ar prezentācijām un diskusijā.
Latvijas Universitātes Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes vadošā pētniece, asociētā profesore Baiba Bela pastāstīs par dzīvesstāstu pieejas un mutvārdu vēstures lietojumu sociālajās un humanitārajās zinātnēs. Humanitāro zinātņu fakultātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieces Ginta Elksne un Maija Krūmiņa sniegs ieskatu Nacionālās mutvārdu vēstures krājumā, lai pievērstos sekojošiem jautājumiem: biogrāfiskā intervija un tās norise (padomi intervēšanā, tēmas un jautājumu tipi); mutvārdu vēsture un ētika; interviju dokumentācija, transkripcija, arhivēšana; intervijas ‘pēcdzīve’ (analīze, publicēšana).
Ivans Griņevičs dalīsies ar pieredzi Latvijas Radio programmā “Nasz Głos” poļu valodā – Latvijas Valsts universitātes absolventes Irēnas Lieģenieces veikums divdesmit gadu garumā.
Registration
Registration for this event is currently open.