Sīkāka informācija:

LU Latvijas vēstures institūts Latvijas Universitātes 80. starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros 2022. gada 3. un 4. martā organizē sekciju “Sabiedrība Latvijas teritorijā: saskarsmes un procesi vēsturē”.

Konferences norise plānota attālināti MS Teams platformā, nodrošinot tiešraidi LU Latvijas vēstures institūta Facebook lapā.

No vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām Latvijas teritorijā notikusi dažādu kultūrtelpu, reliģiju, politisko, sociālo un ekonomisko interešu saskarsme, kas ietekmējusi procesus sabiedrībā. Dažkārt pārmaiņas noritējušas mierīgi, citkārt raisījušies konflikti, piedzīvoti strauji notikumu pavērsieni. Konferencei aicināti pieteikties referenti, lai ziņotu par 2021.-2022. gadā veiktiem pētījumiem un to rezultātiem vēsturē, arheoloģijā un etnoloģijā. Uzstāšanās ilgums 20 minūtes.

Aicinām pieteikt ziņojumus konferencei līdz 26. janvārim, aizpildot zemāk esošo reģistrācijas formu. Pieteikumā lūdzam norādīt ziņojuma autoru(s), nosaukumu un saturu (ne vairāk kā 300 zīmju apjomā).

Par referātu pieņemšanu konferencei ziņosim līdz 31. janvārim. Pēc ziņojuma temata pieņemšanas konferences organizatori aicinās referentus iesniegt referātu tēzes līdz 2022. gada 9. februārim.

Referāta tēžu krājumu plānots izdot elektroniskā formātā un ievietot Latvijas Universitātes repozitorijā

Ms Teams