Ekonomista N. Kohanovska kolekcija - lielākais pēckara gadu dāvinājums LU Bibliotēkai

17 Mar 2023, 12:00
Konferences sēde norisināsies tiešsaistē MS Teams

Oral presentation Bibliotēkzinātne un informācijas zinātne Bibliotēkzinātne un informācijas zinātne 1.daļa

Ilga Mantiniece (Latvijas Universitātes Bibliotēka)

LU Bibliotēkas vēsturisko kolekciju klāstā ir unikāla, bet reti pieminēta tematiskā privātkolekcija, ar kuru bibliotēkas krājums papildinājās 1961. gadā - divdesmitajos gados Latvijas Universitātē strādājušā privātdocenta Nikolaja Kohanovska ekonomikas literatūras privātbibliotēka. Tā bija pārāk vērtīga, lai augstskolas bibliotēka noraidītu piedāvāto dāvinājumu no kādreizējā pretējas ideoloģijas mācībspēka. Šis krājums tomēr netika īpaši popularizēts plašākā sabiedrībā, vien tika uzsvērti tajā atrodamie politekonomijas klasiķu pirmizdevumi un citi retumi. Plauktos nonāca vairāk kā 1,700 sējumu, lai gan daļa no padomju ideoloģijai nepieņemamiem izdevumiem pārceļoja uz specfondu. Kopumā kolekciju raksturo gandrīz visas klasiskās ekonomikas literatūras esamība, līdz ar vērtīgākajiem specifisku nozaru izdevumiem. Tik plašu materiālu ekonomikas teoriju un vēstures izpētei nepiedāvā neviena cita Latvijas bibliotēka.

Ilga Mantiniece (Latvijas Universitātes Bibliotēka)