31 March 2023
LU "Zinātņu māja"

Modeļeksperiments termoelektromagnētisko efektu pētīšanai metināšanas punktā.

31 Mar 2023, 13:40
532. telpa (LU "Zinātņu māja")

532. telpa

LU "Zinātņu māja"

Jelgavas iela 3, Rīga The conference will be also translated online via "Big Blue Button (BBB)". Link: https://bbb.lu.lv/b/ima-hdx-vbc-llf
Oral presentation

Valdemars Felcis (Institute of Physics of the University of Latvia)

Metālu additīvā ražošana ir lētāka un vieglāka metode, ar kuru var straujāk prototipēt, salīdzinot ar parasti pielietoto liešanu. Analizējot ekstrūzijas vai lāzeru additīvo ražošanu ir svarīgi aplūkot metināšanas punktu, jo tas ietekmē objekta kvalitāti. Lai uzlabotu kvalitāti, apsver izmantot termoelektriskus materiālus ar magnētiem, kam ir empīrisku pētījumu rezultāti, bet ne par darbības mehānismu vai optimāliem apstākļiem. Šajā darbā mēs izpētām kušanas punkta dinamiku un svarīgākos aspektus, izmantojot mērogotu eksperimentu ar šķidru gallinstanu, kam ir atbilstošs COMSOL modelis. Izmantojot eksperimentu, verificējam COMSOL modeli, tad mainot modeli un izmantojot bezdimensionālus skaitļus mēs mērogojam rezultātus atbilstoši metālu aditīvās ražošanas apstākļiem. Ar piedāvāto pieeju ir vieglāk izpētīt kušanas punktu, tad tālāk varēs pārbaudīt gūtos uzlabojumus in situ sinhrotrona eksperimentā.

Valdemars Felcis (Institute of Physics of the University of Latvia)

Co-author

Imants Kaldre (University of Latvia)