Grāmatniecības tēma Jāņa Rapas privātkolekcijā

8 Mar 2024, 13:30
Oral presentation Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcija Sekcijas 2. daļa

Ilga Mantiniece (Latvijas Universitātes Bibliotēka)

Grāmatizdevēja Jāņa Rapas (1885-1941) bieži pieminētā kolekcija “Baltika” ir tikai daļa no viņa privātbibliotēkas, kuru 1932. gadā atpirka Latvijas Universitāte. Uz “Baltikas” tēmu plašākā nozīmē attiecināmie izdevumi tika izdalīti atsevišķi kā novadpētnieciska kolekcija, bet pārējais diemžēl tika izkliedēts vispārējā krājumā, nevis saglabāts vienotā veselumā. Caurskatot no J. Rapas iegādāto bibliotēku citādā, nevis tikai novadpētnieciskā aspektā, atceramies, ka viņš bija ne vien bibliofils, bet viens no XX gadsimta pirmās puses ietekmīgākajiem latviešu grāmatizdevējiem, līdz ar to viņa privātbibliotēkā atrodama arī literatūra par grāmatniecības tēmu. Prezentācijā piedāvāts ieskatīties šo izdevumu klāstā.

Ilga Mantiniece (Latvijas Universitātes Bibliotēka)