LU Bibliotēkas serviss LU Akadēmiskajā centrā: studējošo vērtējums

8 Mar 2024, 11:00
Oral presentation Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcija Sekcijas 1. daļa

Ilona Vēliņa-Švilpe (Latvijas Universitātes Bibliotēka)

LU Bibliotēka ir viena no vadošajām augstskolu bibliotēkām Latvijā, kas sniedz informacionālo nodrošinājumu visām LU studiju programmām un pētniecības virzieniem, kā arī piedāvā klientiem plaša spektra servisu.

LU Akadēmiskajā centrā izvietotas LU Bibliotēkas divas nozaru bibliotēkas - Dabaszinātņu bibliotēka (izveidota 2015. gadā) un Zinātņu mājas bibliotēka (izveidota 2019. gadā). Šo bibliotēku uzdevums ir nodrošināt LU Akadēmiskajā centrā izvietotās piecas fakultātes ar nepieciešamajiem informācijas resursiem un nodrošināt servisa pieejamību LU saimei 24/7.

Lai pilnveidotu pakalpojumus un veicinātu krājuma kvalitātes attīstību, LU Bibliotēka 2023. gadā īstenoja lietišķo pētījumu, organizējot studējošo aptauju par viņu paradumiem Dabaszinātņu un Zinātņu mājas bibliotēkās. Aptaujā, izmantojot tiešsaistes aptauju rīku QuestionPro, piedalījās Bioloģijas fakultātes, Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, Ķīmijas fakultātes, Medicīnas fakultātes studējošie, t.sk. ārzemju studenti.

Aptaujā iegūtie dati uzskatāmi atspoguļo studējošo paradumus Dabaszinātņu un Zinātņu mājas bibliotēkās, kā arī iezīmē atsevišķas tendences. Prezentācijā sniegta iegūto datu analīze un secinājumi, kā arī piedāvāti priekšlikumi tālākai darba pilnveidei.

Ilona Vēliņa-Švilpe (Latvijas Universitātes Bibliotēka)