Liepājas pilsētas bibliotēkas kultūrvēsturiski nozīmīgs dāvinājums Latvijas Universitātei

8 Mar 2024, 12:50
Oral presentation Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcija Sekcijas 2. daļa

Laura Kreigere-Liepiņa (Latvijas Universitātes Bibliotēka)

20.gadsimta sākumā Latvijas Universitāte saņēma vērtīgu grāmatu dāvinājumu no Liepājas pilsētas bibliotēkas. Tās ir grāmatas par vēsturi, pasaules ģeogrāfiju, juridiska un teoloģiska rakstura literatūra, kas veidojusi daļu no Liepājas Vecbibliotēkas krājuma. Grāmatas, kas piederējušas Liepājas aristokrātiem - juristiem, rātskungiem, literātiem, tirgotājiem, atspoguļo laikmeta gaumi un vērtības sociālajā un kultūras dzīvē. Konferences lasījumā tiks prezentētas kultūrvēsturiski nozīmīgas grāmatas, kā arī reti un skaisti eksemplāri, kas savulaik rotājuši liepājnieku grāmatu kolekcijas, bet šobrīd glabājas Latvijas Universitātes Bibliotēkā.

Laura Kreigere-Liepiņa (Latvijas Universitātes Bibliotēka)