Krājumi ar Aspazijas dzejas tulkojumiem krievu valodā Latvijā no 19. gs beigām līdz mūsdienām

8 Mar 2024, 14:10
Oral presentation Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcija Sekcijas 2. daļa

Andrejs Daņiļins (Latvijas Universitātes Bibliotēka; LU HZF doktorants)

Pētījuma objekts ir dzejas krājumi un periodiskie izdevumi, kur ir publicēti Aspazijas dzejas tulkojumi no 19. gs. beigām līdz mūsdienām. Pētījuma mērķis ir sastādīt vienīgo bibliogrāfiju, kurā būtu iekļauti krājumi visās valodās, kur ir Aspazijas dzejas tulkojumi. Pētījuma sekundārais mērķis ir sniegt īsu informāciju par nozīmīgākajiem krājumiem un tulkotājiem. Pētījuma problēma: joprojām nav sastādīts vienīgs un pilns bibliogrāfiskais saraksts, kurā būtu iekļauti krājumi ar Aspazijas tulkojumiem visās valodās.Šīs pētījums ir aktuāls Aspazijas daiļrades pētniekiem, kā arī latviešu un krievu literāro sakaru kontekstā.

Andrejs Daņiļins (Latvijas Universitātes Bibliotēka; LU HZF doktorants)