Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcija

Konferences sēde norisināsies tiešsaistē Zoom
Marite Savica (Latvijas Universitātes Bibliotēka)

Jautājumi par konferences norisi:
Mārīte Saviča
+371 67034864
marite.savica@lu.lv

Zoom/Indico tehniskais atbalsts:
Emīls Mārtiņš Riekstiņš
+371 22023096
emils_martins.riekstins@lu.lv

• 10:00 12:00
      Bibliotēkzinātne un informācijas zinātne 1.daļa
      Convener: Daina Pakalna (University of Latvia)
      • 10:00
        Jaunākās tendences bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes izglītībā 20m
        Speaker: Baiba Holma (Latvijas Universitāte)
      • 10:20
        Ieskats Latviešu Nacionālā fonda izdevējdarbībā 20m
        Speaker: Viesturs Zanders (Latvijas Universitāte)
      • 10:40
        Aktuālās pētniecības tēmas bibliotēkzinātnē un informācijas zinātnē 20m
        Speaker: Daina Pakalna (Latvijas Universitāte)
      • 11:00
        Bibliotēku pārorientācija veselībpratības veicināšanai 20m
        Speaker: Santa Darge (Latvijas Universitāte)
      • 11:20
        Stāstniecības jēdziena izpratne bibliotēkzinātnes kontekstā 20m
        Speaker: Baiba Ivane (Latvijas Universitāte)
      • 11:40
        LU Bibliotēkas e-kursa ,,Ievads informācijpratībā’’ īstenošana: aprobācija un pilnveides iespējas 20m

Latvijas Universitātes Bibliotēkas izstrādātais brīvās izvēles studiju kurss “Ievads informācijpratībā” tika aprobēts 2020. gadā, tas paredzēts bakalaura programmu studentiem, kas vēlas apgūt pamatprasmes informācijas meklēšanā, novērtēšanā un apstrādē. Ir būtiski turpināt attīstīt un pilnveidot kursa saturu, pielāgojot to gan ar informācijpratību saistītām aktualitātēm, gan studentu vajadzībām un paradumiem.

Speaker: Marta Liepa (Latvijas Universitātes Bibliotēka)
    • 12:00 13:00
      Pārtraukums 1h
    • 13:00 15:00
      Bibliotēkzinātne un informācijas zinātne 2.daļa
      Convener: Marite Savica
      • 13:00
        Simboliskās bibliotēkas daiļliteratūrā 20m
        Speaker: Sandra Cirule (Latvijas Universitāte)
      • 13:20
        LU abonēto datubāzu klāsts studentu vērtējumā 20m
        Speaker: Marika Kupce (Latvijas Universitātes Bibliotēka)
      • 13:40
        Bibliogrāfiskais rādītājs “LU Bibliotēka preses izdevumu publikācijās (1941-1990)”: izaicinājumi un ieguvumi 20m
        Speaker: Agra Some (Latvijas Universitātes Bibliotēka)
      • 14:00
        LU Bibliotēkas krājuma ieguves avoti pirmajos pēckara gados 20m
        Speaker: Ilga Mantiniece (Latvijas Universitātes Bibliotēka)
      • 14:20
        LU Matemātikas un dabaszinātņu fakultātes studentu diplomdarbu (1920-1944) kolekcijas raksturojums: ievērojamu personību devums dabaszinātnēs 20m

Matemātikas un dabaszinātņu fakultātes diplomdarbi ir daļa no Latvijas Universitātes Bibliotēkas (LUB) krājumā pieejamās diplomdarbu (1920-1944) kolekcijas pirmspadomju periodā. Pētot vairākus avotus, ir iegūta informācija par darbu autoriem, to turpmāko saistību ar LU un atpazīstamību Latvijā un ārpus tās robežām. Vairāki šīs fakultātes absolventi ir guvuši ievērojamu starptautisku atzinību gan kā pētnieki un izgudrotāji, gan kā mācību spēki. LU Bibliotēkas krājumā pieejami 46 darbi, kurus tematiski var iedalīt sekojoši : lielākā daļa darbu veltīti iežu sastāva pētniecībai, to veidošanās secībai un izplatībai vēsturiskajā un reģionālajā ģeoloģijā, mineroloģijā un petrogrāfijā, augu fizioloģijas pētījumiem, anatomiju augšanu un izplatību, pētījumi entomoloģijā dažādās Latvijas vietās un paleontoloģijā.

Speaker: Daina Gavare (Latvijas Universitāte)
      • 14:40
        Informācijas resursu pieprasījums no LU Bibliotēkas krātuves 2021. gadā, tā dinamika un saturiskais izvērtējums 20m

Pētījumā “Informācijas resursu pieprasījums no LU Bibliotēkas krātuves 2021. gadā, tā dinamika un saturiskais izvērtējums” tiek analizēti iegūtie dati par lietotāju pieprasītajām grāmatām un periodiskajiem izdevumiem. Pētījums ietver pieprasījumu skaitlisko datu dinamikas analīzi un pieprasīto informācijas resursu satura apskatu.

Speaker: Vesma Kluga (Latvijas Universitātes Bibliotēka)