4 February 2022
Welcome to the conference section of IPUL!

Modeļa eksperiments alumīnija kausējuma siltuma izlīdzināšanai ar rotējošiem pastāvīgajiem magnētiem

4 Feb 2022, 12:00
Oral presentation Magnetohydrodynamics

Matiss Kalvans

Lai iegūtu vienmērīgu kausējuma termisko sadalījumu, piemēram, alumīnija krāsnis, sajaukšanu var nodrošināt ar rotējošiem pastāvīgiem magnētiem. Rotējošais pastāvīgais magnēts ģenerē rotējošu magnētisko lauku, kas inducē tilpuma spēku tuvumā esošajā šķidrajā metālā. Šajā publikācijā ir apkopots eksperimentāls un skaitlisks pētījums par temperatūras izlīdzināšanu ar pastāvīgo magnētu šķidra metāla tilpumam ar vertikālu temperatūras gradientu. Temperatūra tika noteikta ar termopāriem un termokameru. Eksperimentālā ierīce sastāv no plānsienu nerūsējošā tērauda tvertnes, kas piepildīta ar GaInSn eitektisko sakausējumu, un cilindriska NdFeB pastāvīgā magnēta, kas novietots pie sānu sienas. Tika veikts parametriskais aprēķins mainot magnēta slīpuma leņķi, lai atrastu visefektīvāko pozīciju pie kuras termisko līdzsvaru var panākt visātrāk.