LU Matemātikas un dabaszinātņu fakultātes studentu diplomdarbu (1920-1944) kolekcijas raksturojums: ievērojamu personību devums dabaszinātnēs

18 Mar 2022, 14:20
Oral presentation Bibliotēkzinātne un informācijas zinātne Bibliotēkzinātne un informācijas zinātne 2.daļa

Daina Gavare (Latvijas Universitāte)

Matemātikas un dabaszinātņu fakultātes diplomdarbi ir daļa no Latvijas Universitātes Bibliotēkas (LUB) krājumā pieejamās diplomdarbu (1920-1944) kolekcijas pirmspadomju periodā. Pētot vairākus avotus, ir iegūta informācija par darbu autoriem, to turpmāko saistību ar LU un atpazīstamību Latvijā un ārpus tās robežām. Vairāki šīs fakultātes absolventi ir guvuši ievērojamu starptautisku atzinību gan kā pētnieki un izgudrotāji, gan kā mācību spēki. LU Bibliotēkas krājumā pieejami 46 darbi, kurus tematiski var iedalīt sekojoši : lielākā daļa darbu veltīti iežu sastāva pētniecībai, to veidošanās secībai un izplatībai vēsturiskajā un reģionālajā ģeoloģijā, mineroloģijā un petrogrāfijā, augu fizioloģijas pētījumiem, anatomiju augšanu un izplatību, pētījumi entomoloģijā dažādās Latvijas vietās un paleontoloģijā.

Daina Gavare (Latvijas Universitāte)